چرا مخاطبان از ما خرید نمی کنند؟ (بخش اول)
چرا مخاطبان از ما خرید نمی کنند؟ (بخش اول)

چرا مخاطبان از ما خرید نمی کنند؟ (بخش اول)، ما در این مطلب قصد داریم به شما 5 دلیل اصلی را بیان کنیم که مخاطبان به این دلایل از شما خرید نمی کنند. با ما همراه باشید تا با این دلایل آشنا شوید.

شما تلاش می کنید به هر فردی بفروشید

یک قیف فروش خوب کیفیت را به جای کمیت هدف قرار می دهد. اگر مخاطبینتان از شما خرید انجام نمی دهند، کیفیت این مخاطبین را دوباره ارزیابی کنید. آیا آن ها به درستی انتخاب شده اند؟ آیا می دانید چرا مناسب خرید از شما هستند؟ یا فقط سعی می کنید به هر فردی که ذره ای علاقه به شما نشان داده است بفروشید؟

در حالی که ممکن است به نظر برسد که حذف افرادی که به شما علاقه نشان داده اند اشتباه است، اما تمرکز بر مخاطبین با کیفیتی که علاقه بیشتری به خرید نشان می دهند موفقیت شما در فروش را افزایش دهند. این کار به شما کمک می کند که تمرکز خود را بر افراد و یا شرکت هایی که احتمال خریدشان از شما بیشتر است بیشتر کنید و حتی به صورت تخصصی تر کسب و کار آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

شما مشتریان را دور می کنید

دلیل مهمی وجود دارد که افراد هرگز به تماس هایی از شماره های نا شناس پاسخ نمی دهند: نمی خواهند چیزی به آن ها فروخته شود! این مورد حتی در ایمیل ها هم صدق می کند. اگر شرکت ها از ایمیل به عنوان ابزاری صرفاً تبلیغاتی استفاده کنند (به جای این که به صورت هوشمندانه سعی در برقراری ارتباط با آن ها کنند) ایمیل ها نیز همانند تماس های تلفنی بی پاسخ خواهد ماند.

از ایجاد اشتیاق کاذب خودداری کنید. باعث به ستوه آمدن مخاطبین نشوید. به جای آن، نقش خود را ایفا کنید و ارزش های واقعی محصول را به مخاطب هدف ارائه دهید. راهکار مناسب تر این خواهد بود که بیشتر نقش مشاور را داشته باشید تا نقش فروشنده. همچنین شما باید تا جای ممکن اطلاعات زیادی از مخاطبین خود داشته باشید تا وقتشان را بابت سوالات پایه ای مانند اندازه شرکت و نوع فعالیت نگیرید.

از شنیدن مخالفت می ترسید

مواجهه با مخالفت ها همواره ترسناک است. شاید با این جمله مخالف باشید. اما واقعیت این است که مخالفت هنگام خرید چه بخواهید و چه نخواهید وجود دارد و این اتفاق معمولاً زمانی رخ می دهد که در ابتدا یا میانه فرآیند خرید هستید (جایی که ذهن خریدار هنوز باز است.)

به منظور این که بدانید چه عاملی باعث عدم خرید مخاطبین از شما می شود، سوالات زیر را از آن ها بپرسید:

  • اگر این مذاکره موفقیت آمیز نبود، چه چیزی عامل آن است؟
  • ما درباره این که چه چیزی(محصولی) دوست دارید صحبت کردیم، اما بیایید راجع به این که چه چیزهایی دوست ندارید صحبت کنیم.
  • خیلی طبعی است که راجع به خرید هایی بدین شکل نگرانی هایی وجود داشته باشد. اگر مایل باشید راجع به دغدغه ها و نگرانی های شما صحبت کنیم.
  • انتقادات شما را بررسی کردیم. چه نظرات مثبتی دارید؟